Bramy garażowe segmentowe PREMIUM+
Bramy segmentowe to idealne rozwiązanie zarówno do garaży znajdujących się w bryle budynku, jak i wolnostojących. Bramy segmentowe produkowane przez naszą firmę składają się z połączonych ze sobą segmentów, które otwierają się pionowo i pozostają pod sufitem, zapewniając tym samym oszczędność miejsca tak we wnętrzu samego garażu, jak i przed nim. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno w garażach, jak i magazynachi halach przemysłowych.


 (szerokość: 470 / wysokość: 300)  (szerokość: 470 / wysokość: 300)

Składają się z paneli wyposażonych w specjalne złącze bezszczypcowe, które umożliwia zabezpieczenie palców i innych przedmiotów podczas faz otwierania / zamykania bramy zgodnie z normą EN 12604. Bramy wykonane z takich paneli w zestawieniu z akcesoriami najważniejszych światowych dostawców automatyki, zostały pomyślnie przetestowane zgodnie z normą EN 13241-1.

 (szerokość: 750 / wysokość: 394)

(szerokość: 500 / wysokość: 377)
 Dane techniczne naszych paneli
- Panele dostępne w modułach 500 mm i 610 mm
- Konstrukcja zewnętrzna: wstępnie malowana, galwanizowana STAL
- Specjalne połączenie bezszczypcowe, które chroni palce i inne przedmioty
  podczas faz otwierania/zamykania drzwi (EN 12604)
- Grubość paneli: 40 mm (nominalna)
- Izolacja: samogasnąca pianka poliuretanowa o wysokiej gęstości,
  bezfreonowa, o zamkniętych komórkach
- Powłoki: 25 μm poliester, poliamid (tylko dla grubszych płyt),
  35 μm wielowarstwowy poliester lub 140 μm folia PVC - Strona wewnętrzna
  wyposażona w uszczelkę z pianki uszczelniającej zapewniającą szczelność
  powietrzną i wodną (obie klasy 3 zgodnie z EN 13241-1; wodoszczelność
  zwiększona do 110 PA)
- Obie strony są zabezpieczone samoprzylepną folią polietylenową
  (należy ją usunąć przed montażem)
- 2 wewnętrzne ciągłe wzdłużne wzmocnienia stalowe są umieszczone w miejscu
  zawiasów, aby zagwarantować bezpieczne zamocowanie.
MAKSYMALNE TOLERANCJE:
Grubość / Długość / Szerokość: +1-2mm / +- 5mm / +- 2mm
Poza obręb: <0,5% całkowitej długości
Wygięcie: <2mm/m; max=10mm
Wysokość mikrorowków: +- 1mm
Skośność parametrów metalu: 2mm max
Płaskość L = odległość między krawędziami pomiaru: L < 300mm; s < 1%
s = przesunięcie w bok: 300 < L < 1000; s = 3mm max
Wielkość S należy przyjmować co 1000 mm
Blachy metalowe: zgodne z normą EN10147 i EN 10143

Bezpieczeństwo użytkowania
Segmentowa brama garażowa składa się z wielu ruchomych elementów. Aby cała konstrukcja była bezpieczna w użytkowaniu, stosujemy w konstrukcji naszych bram zabezpieczenia uniemożliwiające np. włożenie palców w rolki jezdne. Nasze rozwiązanie polega na zastosowaniu specjalnych nakładek na rolki, które zabezpieczają je przed dostaniem się w ich tor jezdny przedmiotów uniemożliwiających swobodne toczenie oraz stanowią bezpieczeństwo użytkowania.
 (szerokość: 310 / wysokość: 580) (szerokość: 310 / wysokość: 580)
(szerokość: 310 / wysokość: 580)

Zabezpieczenia antywłamaniowe
Najprostszym sposobem włamywaczy na włamanie się do naszego domu jest często brama garażowa. System RSC, który stosujemy w konstrukcji naszych bram zawiera kilka sprytnych rozwiązań, które w znaczny sposób utrudniają włamywaczom wtargnięcie do środka.

 (szerokość: 235 / wysokość: 235)
Górny łuk zamyka górny panel.
(szerokość: 235 / wysokość: 235)
Zamknięta szyna "C" blokuje rolki.
(szerokość: 235 / wysokość: 235)
Wspornik wzmacnia prowadnicę.
(szerokość: 235 / wysokość: 235)
Zamki.

Podstawą funkcjonowania naszych bram jest ich osprzęt, a więc wszystkie elementy, które sprawiają, że brama segmentowa spełnia swoją rolę. Stosowane przez nas rozwiązania techniczne zapewniają zintegrowaną ochronę przeciwwłamaniową, nowe systemy mocowania i efektywność termiczną. W naszych bramach stosujemy system sprężyn RSC. Jest to oryginalny zestaw montażowy bram garażowych do 5000 x 3000mm (250kg) ze sprężynami skrętnymi z przodu (nadproże 160mm lub 190mm) albo sprężynami z tyłu (75mm). Do paneli o grubości 40mmi 60mm.

 (szerokość: 750 / wysokość: 658)

Sprawdzony system sprężyn skrętnych z montażem wałka na nadprożu. Zastosowanie bębna kablowego FF05NL8[E] i standardowego urządzenia do łamania sprężyn 656S sprawia, że jest to rozwiązanie, w którym przestrzeń nad głową jest większa. Dla paneli o grubości 20mm, 40mm i 60mm.

Podstawowe okleiny powierzchni zewnętrznej, gładkiej
 (szerokość: 750 / wysokość: 180)

Komfort korzystania z Twojego garażu przy pomocy naszych bram
Automatyczne otwieranie bramy wpływa na komfort korzystania z garażu, dlatego do naszych bram oferujemy pełną automatykę. Funkcjonalne i nowoczesne napędy dobieramy pod kątem rozmiaru i ciężaru bramy, a także częstotliwości otwierania bramy oraz oczekiwanej szybkości działania siłownika. Napędy do bram segmentowych naszej produkcji wykonane są z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Wyróżniają się prostym montażem oraz niezawodną pracą przez długie lata. Gwarantują cichą pracę, płynne i sprawne otwieranie oraz zamykanie. Dzięki licznym funkcjom obsługa nawet najcięższych bram segmentowych jest wygodna i komfortowa.

W naszych bramach segmentowych stosujemy rozwiązania dwóch wiodących producentów automatyki,
firm Bft oraz NICE.

 Siłowniki TIZIANO firmy Bft, dzięki grubości wynoszącej zaledwie 13 cm, są jednymi z najbardziej kompaktowych siłowników dostępnych na rynku, co umożliwia ich instalację w każdych warunkach architektonicznych. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi radiowemu jednostki sterującej TIZIANO może zapamiętać kody 10 sterowników zdalnych MITTO lub KLEIO i/lub bezprzewodowych systemów sterujących takich jak RB, MIMEPAD czy T-BOX.
(szerokość: 465 / wysokość: 300)

Siłowniki elektromechaniczne BOTTICELLI do intensywnego/bardzo intensywnego użytkowania, zaprojektowane do automatyzacji segmentowych bram garażowych. Nadają się do instalacji do niemal każdej wysokości bramy, dzięki dużemu wyborowi dostępnych szyno różnych długościach. Centrala sterująca i wyłącznik krańcowy z enkoderem i mechanicznym ogranicznikiem ruchu są wbudowane odpowiednio w siłownik i w szynę.
(szerokość: 465 / wysokość: 300)

Funkcjonalne i nowoczesne napędy do bram garażowych NICE możemy dobrać pod kątem rozmiaru i ciężaru bramy, a także częstotliwości otwierania bramy oraz oczekiwanej szybkości działania siłownika. Szeroki wybór produktówo zaawansowanych parametrach technicznych oraz dodatkowe akcesoria zapewniające komfort i bezpieczeństwo są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom i zaspokoić indywidualne potrzeby każdego użytkownika.

 Seria SPIN to linia nowoczesnych siłowników do bram garażowychz napędem paskowym zapewniającą cichą i płynną obsługę bramy. Linia SPIN obejmuje urządzenia do bram garażowych o powierzchni bramy do 8m2, 9m2 oraz 13m2. Trwałość, niezawodność i szereg funkcji ułatwiają codzienną obsługę bramy garażowej.

(szerokość: 270 / wysokość: 300)

Seria SHEL to siłowniki z napędem łańcuchowym o sile uciągu do 600Ni 750N, do mniejszych bram garażowych o powierzchni bramy do 8m2 oraz 11m2. Łatwy montaż, ciche działanie i przystępna cena to cechy charakterystyczne tej linii produktów.


(szerokość: 270 / wysokość: 300)

Seria SPY - najnowsza linia siłowników do automatyzacji bram garażowych. SPY jest pierwszym siłownikiem marki NICE z oddzielnie zabudowaną centralą sterującą: silnik siłownika porusza się wzdłuż szyny na zasadzie napędu zębatkowego, bez potrzeby użycia łańcucha lub innych głośnych elementów napędowych. Jest idealny do każdej architektury.
(szerokość: 270 / wysokość: 300)

Aby dowiedzieć się więcej o naszych zestawach segmentowych bram garażowych,
zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym pod nr tel. +48 76 818 81 10
lub do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży.

COPYRIGHT 2023 DOMEX - Mariusz Cichoński. Wszelkie prawa zastrzeżone.